پرسش های متداول

 

یکی از برتری های مهم فرش لایت شستشوی بسیار راحت آن است که برخلاف فرش های دستی و ماشینی که اصولا در خارج از خانه و با صرف انرژی زیاد شسته می شود، این فرش ها را میتوان به راحتی در منزل به وسیله شامپو فرش تمیز کرد. در صورت لزوم میتوان با آب و مواد شوینده هم شستشو را انجام داد و در نهایت در یک مکان صاف پهن کرد تا خشک شود.

وجود خواب در فرش ها سبب جمع شدن گرد و غبار و آشغال می شود که بیماریهای زیادی را در پی خواهد داشت. همچنین تحقیقات نشان داده است که خواب فرش مکان مناسبی برای رشد حشره ای به نام مایت می باشد که فضولات آن سبب ایجاد حساسیت میشود. این حشره بسیار ریز از بقایای پوست انسان تغذیه میکند.

فرش لایت علاوه بر نداشتن خواب، پرزهای ریزی که در فرش های ماشینی بسیار دیده می شود و یکی از علل اصلی نارضایتی مشتریان است را ندارد. این پرز ها در ایجاد آسم در کودکان و بزرگسالان موثر هستند و همچنین سبب ایجاد حساسیت میگردند.

با توجه به اینکه امروزه از الیاف مصنوعی در تولید فرش استفاده می شود، الیاف پلی استر به دلیل پرز کمتر و سرطان زا نبودن، مناسب ترند.

فرش لایت نیکزاد با حفظ زیبایی و تنوع در طرح و رنگ توانسته است محصولی با قیمت مناسب تر و همچنین بسیار سبک تر از سایر فرش های ماشینی و دستباف ارائه دهد. علاوه بر آن ثبات رنگ و شستشو نیز از ویژگیهای فرش لایت هنرکده نیکزاد می باشد.

فاکتورهایی چون قیمت، سبکی، پرزدهی، جنس و دوام نقش اساسی در انتخاب یک فرش خوب را ایفا می کند.

هنرکده نیکزاد

هنرکده نیکزاد یک کسب‌ و کار خانوادگی موفق است که با عشق درصنعت نساجی مشغول به فعالیت می‌باشد. خانوادۀ ما نسل اندر نسل به دنبال نوآوری در بافندگی و نساجی بوده‌اند. هنر، نقطه شروع و پایان هر محصول ماست. هنر ما ریشه در فرشبافی اصیل ایرانی، مخزن هنری شرکت خانوادگی ما و درک سبک زندگی جامعه دارد. ما شرکتمان را با دو مهارت اصلی “قدرت طراحی” و “استفاده از تکنولوژی روز” توانمند کرده‌ایم. عشق و اعتقاد به کار و صنعت نساجی مانند تاری است که این مهارتها را به هم می‌بافد. انواع محصولات شرکت هنرکده نیکزاد شامل فرشهای لایت، روفرشی، کالای خواب، پادری و سجاده، رومیزی و تولیدات سفارشی می باشد.