نحوه شستشو فرش ها چگونه است؟(آیا می توان آن را در خانه هم شست)

یکی از برتری های مهم فرش طرح ابریشم شستشوی بسیار راحت آن است که برخلاف فرش های دستی و ماشینی که اصولا در خارج از خانه و با صرف انرژی زیاد شسته می شود، این فرش ها را میتوان به راحتی در منزل به وسیله شامپو فرش تمیز کرد. در صورت لزوم میتوان با آب و مواد شوینده هم شستشو را انجام داد و در نهایت در یک مکان صاف پهن کرد تا خشک شود.

مزیت فرش بدون خاب چیست؟

وجود خاب در فرش ها سبب جمع شدن گرد و غبار و آشغال می شود که بیماریهای زیادی را در پی خواهد داشت. همچنین تحقیقات نشان داده است که خاب فرش مکان مناسبی برای رشد حشره ای به نام مایت می باشد که فضولات آن سبب ایجاد حساسیت میشود. این حشره بسیار ریز از بقایای پوست انسان تغذیه میکند.

منظور از بدون پرز بودن فرش ها چیست؟

فرش طرح ابریشم علاوه بر نداشتن خاب، پرزهای ریزی که در فرش های ماشینی بسیار دیده می شود و یکی از علل اصلی نارضایتی مشتریان است را ندارد. این پرز ها در ایجاد آسم در کودکان و بزرگسالان موثر هستند و همچنین سبب ایجاد حساسیت میگردند.

مناسب ترین جنس برای یک فرش چیست؟

با توجه به اینکه امروزه از الیاف مصنوعی در تولید فرش استفاده می شود، الیاف پلی استر به دلیل پرز کمتر و سرطان زا نبودن، مناسب ترند.

مزیت فرش طرح ابریشم نیکزاد در چیست؟

فرش نیکزاد با حفظ زیبایی و تنوع در طرح و رنگ توانسته است محصولی با قیمت مناسب تر و همچنین بسیار سبک تر از سایر فرش های ماشینی و دستباف ارائه دهد. علاوه بر آن ثبات رنگ و شستشو نیز از ویژگیهای فرش نیکزاد می باشد.

چه مواردی را در خرید یک فرش باید در نظر داشته باشیم؟

فاکتورهایی چون قیمت، سبکی، پرزدهی، جنس و دوام نقش اساسی در انتخاب یک فرش خوب را ایفا می کند.

کلیدواژه خود را وارد کنید